Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy grzybiczego zapalenia ucha

Świąd, pieczenie, uczucie wilgoci w uchu, to tylko niektóre objawy grzybiczego zapalenia ucha, które jest bardzo trudne w leczeniu. Nie wolno lekceważyć żadnej wydzieliny, która nie jest woskowiną, a pojawia się w uchu.

Zobacz również opis choroby: Grzybicze zapalenie ucha

Grzybicze zapalenie ucha najczęściej dotyczy przewodu słuchowego zewnętrznego, czyli części, znajdującej się w uchu zewnętrznym. Ta część ucha jest odpowiedzialna za przekazywanie dźwięków. Grzybica może się również rozwijać w uchu środkowym, w którym może dojść do powstania perlaka, czyli guzowatego tworu zapalnego.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha

Objawy grzybiczego zapalenia ucha to świąd, pieczenie, ból, odczuwanie wilgoci w uchu. Z ucha wycieka płyn o nieprzyjemnym zapachu, który jest koloru żółtawo - zielonego. Pojawia się też uczucie pełności w przewodzie słuchowym, a także dochodzi do upośledzenia słuchu. W grzybiczym zapaleniu ucha zazwyczaj nie pojawia się gorączka, osłabienie, zmęczenie lub senność.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha grzybami Aspergiloza

Przy zakażeniu grzybami Aspergiloza dochodzi do zmian zapalnych, są to zmiany rumieniowo - złuszczające, które przypominają wyprysk. Może również dojść do łojotokowego zapalenia skóry i bardzo często pojawia się przy tym wyciek z ucha. Mogą także pojawić się owrzodzenia, które będą pokryte strupami oraz żółty albo zielony nalot. Obok tych objawów pojawia się ból, świąd, upośledzenie słuchu, a także uczucie ucisku w uchu.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha grzybami z rodzaju Candida

Natomiast przy zakażeniu grzybami z rodzaju Candida pojawia się gęsta i papkowata wydzielina. Skóra przewodu słuchowego zewnętrznego jest zaczerwieniona i pokryta białym, szarym albo czarnym nalotem.

Jeśli pojawiają się problemy z uszami warto sprawdzić, czy występujące objawy nie dotyczą grzybiczego zapalenia ucha, które często jest brane tylko za zapalenie ucha, a w związku z tym jest niewłaściwie leczone. Można wykonać badanie, które pozwoli określić, czy jest to grzybicze zapalenie ucha. Właściwa diagnoza pozwoli zacząć odpowiednie leczenie, które w przypadku tej choroby jest bardzo trudne.

Autor: Ilona Góreck

Zobacz również opis choroby: Grzybicze zapalenie ucha

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności