Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy grzybiczego zapalenia ucha

Świąd, pieczenie, uczucie wilgoci w uchu, to tylko niektóre objawy grzybiczego zapalenia ucha, które jest bardzo trudne w leczeniu. Nie wolno lekceważyć żadnej wydzieliny, która nie jest woskowiną, a pojawia się w uchu.

Zobacz również opis choroby: Grzybicze zapalenie ucha

Grzybicze zapalenie ucha najczęściej dotyczy przewodu słuchowego zewnętrznego, czyli części, znajdującej się w uchu zewnętrznym. Ta część ucha jest odpowiedzialna za przekazywanie dźwięków. Grzybica może się również rozwijać w uchu środkowym, w którym może dojść do powstania perlaka, czyli guzowatego tworu zapalnego.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha

Objawy grzybiczego zapalenia ucha to świąd, pieczenie, ból, odczuwanie wilgoci w uchu. Z ucha wycieka płyn o nieprzyjemnym zapachu, który jest koloru żółtawo - zielonego. Pojawia się też uczucie pełności w przewodzie słuchowym, a także dochodzi do upośledzenia słuchu. W grzybiczym zapaleniu ucha zazwyczaj nie pojawia się gorączka, osłabienie, zmęczenie lub senność.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha grzybami Aspergiloza

Przy zakażeniu grzybami Aspergiloza dochodzi do zmian zapalnych, są to zmiany rumieniowo - złuszczające, które przypominają wyprysk. Może również dojść do łojotokowego zapalenia skóry i bardzo często pojawia się przy tym wyciek z ucha. Mogą także pojawić się owrzodzenia, które będą pokryte strupami oraz żółty albo zielony nalot. Obok tych objawów pojawia się ból, świąd, upośledzenie słuchu, a także uczucie ucisku w uchu.

Objawy grzybiczego zapalenia ucha grzybami z rodzaju Candida

Natomiast przy zakażeniu grzybami z rodzaju Candida pojawia się gęsta i papkowata wydzielina. Skóra przewodu słuchowego zewnętrznego jest zaczerwieniona i pokryta białym, szarym albo czarnym nalotem.

Jeśli pojawiają się problemy z uszami warto sprawdzić, czy występujące objawy nie dotyczą grzybiczego zapalenia ucha, które często jest brane tylko za zapalenie ucha, a w związku z tym jest niewłaściwie leczone. Można wykonać badanie, które pozwoli określić, czy jest to grzybicze zapalenie ucha. Właściwa diagnoza pozwoli zacząć odpowiednie leczenie, które w przypadku tej choroby jest bardzo trudne.

Autor: Ilona Góreck

Zobacz również opis choroby: Grzybicze zapalenie ucha

Objawy grzybiczego zapalenia płuc

Grzybicze zapalenie płuc to choroba na którą zapadają głównie osoby już osłabione np. osoby chore na HIV, osoby po przeszczepach lub chorzy na choroby autoimmulogiczne. Jest to choroba bardzo ciężka do wyleczenia i wymaga bezwzględnej konsultacji z lekarzem. Jakie więc są objawy grzybiczego zapalenia płuc?... czytaj więcej

Objawy ostrego zapalenia ucha środkowego

Ostre zapalenie ucha środkowego spowodowane jest bakteriami. Dotyka ono bardzo często dzieci i dorosłych szczególnie w okresie jesienno ? zimowym. Najczęstszymi objawami jest ból, który u dzieci przeważnie objawia się płaczem. Jest to reakcja organizmu na infekcję.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy